decoration

Stabilizacja konstrukcji metodą BRUT SAVER

!BRUTT- SAVER – PROFESJONALNA TECHNOLOGIA WZMACNIANIA KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH

Prawie każdy obiekt budowlany wraz z upływem czasu i oddziaływaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych wymaga naprawy. Zarówno zmiany temperatury, wilgotność, niestabilny grunt, uszkodzenia fundamentów a także oddziaływanie otoczenia (ruch uliczny, drgania) powodują powstawanie rys i pęknięć w konstrukcjach . Pęknięcia te z czasem powiększają się zagrażając stateczności konstrukcji.


BRUTT- SAVER  to nowoczesna, profesjonalna technologia naprawy, wzmacniania i stabilizacji konstrukcji murowych.
Podstawowe materiały konstrukcyjnym stosowanym w systemie BRUTT- SAVER są cięgna ze stali nierdzewnej o bardzo wysokiej odporności mechanicznej i chemicznej. Proces walcowania któremu poddawane są profile BRUTT- SAVER powoduje ponad dwukrotny wzrost ich wytrzymałości na rozciąganie oraz nadaje im śrubowy kształt, z cienkim elastycznym rdzeniem i bardzo trwałą zewnętrzną powierzchnią śrubową. Podczas montażu rdzenie te są zatapiane w otulinie wykonanej ze specjalnej zaprawy cementowo- mineralnej, stanowiącej dopełnienie systemu. Cięgno  osadzone w zaprawie zachowuje się jak silna, zwinięta sprężyna i trwale łączy różne części muru. Struktura i parametry wytrzymałościowe stosowanych w systemie materiałów powodują, że wykonane z ich zastosowaniem naprawy są solidne i  trwałe.


System kotwienia BRUTT – SAVER stosujemy zarówno do naprawy, wzmacniania i stabilizacji konstrukcji murowych, sklepień łukowych, ubytków w ścianach, pęknięć w stropach( w tym łukowych), mostów, obiektów zabytkowych, konstrukcji z  „wielkiej płyty”, obiektów wodnych i innych. Jest on na tyle uniwersalny , że można go stosować zarówno w uszkodzonych obiektach istniejących (wykonanych z cegły, betonu, kamienia czy drewna) jak i w obiektach nowoprojektowanych jako element dodatkowego wzmocnienia konstrukcji.


Nasza oferta skierowana jest zarówno do różnego rodzaju instytucji, osób prywatnych, przedsiębiorstw budowlanych jak również konserwatorów zabytków. Użycie proponowanej przez nas technologii zarówno stabilizuje spękane ściany budynków jak i zapobiega dalszym uszkodzeniom.


NASZA FIRMA POSIADA UPRAWNIENIA DO WYKONYWANIA EKSPERTYZ TECHNCZNYCH USZKODZONYCH OBIEKTÓW I PROJEKTÓW WYKONAWCZYCH STABILIZACJI.


W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub zapraszamy do siedziby naszej firmy.

Zalety Brutt- Saver:

  • Skuteczność – Trwała stabilność muru
  • brak koncentracji sił i naprężeń
  • przenoszenie sił na całej długości profilu
  • wysoka jakość zastosowanego materiału
  • minimalna ingerencja w budynek
  • przy montażu brak konieczności stosowania dodatkowych szalunków, mocowań, śrub, kotew itp.
  • idealna współpraca z rodzimą konstrukcją
  • krótki czas realizacji inwestycji
  • nieznaczne utrudnienia dla mieszkańców budynków podczas montażu

Zachęcamy do zapoznania się

z naszą ofertą. Chętnie służymy

doradztwem.

Chcę otrzymać ofertę