decoration

Osuszanie ścian

EMULSJA KRZEMOWA DRY-TECH DO ZABEZPIECZENIA MURÓW PRZED WILGOCIĄ.

Bardzo często spotykacie się Państwo z problemem podciągania kapilarnego w swoim najbliższym otoczeniu (domy, garaże, piwnice). Zjawisko to polega na pionowym przepływie wody, która podchodzi z wód gruntowych poprzez kapilary materiału który użyto do wykonania  np.: ściany. Następstwa tego zjawiska mogą mieć wpływ nie tylko na stateczność konstrukcji,  duże straty cieplne przez zawilgoconą ścianę, estetykę i wygląd naszych domów, ale również na zdrowie

i samopoczucie osób w nich zamieszkałych.

Najczęstsze skutki podciągania kapilarnego, które możemy zaobserwować wewnątrz budynków to m.in. :

 • wilgotne plamy na powierzchni ścian
 • pojawieniem się białych wykwitów solnych,
 • łuszczenie się farby; farba z pęcherzykami powietrza
 • odklejanie się tapety : tapeta z pęcherzykami powietrza
 • pleśń i grzyby na ścianach
 • charakterystyczny zapach stęchlizny


Z problemem podciągania kapilarnego spotykamy się najczęściej w budynkach w których izolacja pozioma została wykonana niepoprawnie lub uległa degradacji bądź  w ogóle jejz nie wykonano.


Rozwiązaniem tego problemu jest emulsja DRY-TECH. To iniekcyjna emulsja na bazie krzemu do osuszania i zabezpieczenia murów przed szkodliwym działaniem wilgoci. Produkt może być używany do osuszania i zabezpieczania wszystkich rodzajów murów.


Nasza Firma zajmuje się zarówno wykonaniem tego typu izolacji jak i sprzedażą samego materiału.  Kupując u nas otrzymasz fachową poradę w sprawie prawidłowego wykonania aplikacji. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, staramy się dokładnie określić przyczyny problemów z zawilgoceniem murów i zastosować optymalne rozwiązania i strategie.  Dzięki temu  z powodzeniem wykonaliśmy już wiele realizacji z użyciem emulsji DRY- TECH zarówno w budynkach mieszkalnych jak i usługowych.


SPOSÓB WYKONANIA PRAWIDŁOWEJ IZOLACJI
Aby zaaplikować DRY- TECH należy wywiercić poziome otwory o średnicy minimum  10mm w spoinach pomiędzy warstwami cegieł, pustaków bądź kamienia ( głębokość otworów podano w tabeli poniżej ) i w odstępach, co około 12cm. Do oczyszczonych otworów włożyć końcówkę iniekcyjną i przy pomocy pistoletu wcisnąć do środka emulsję. W trackie wykonywania iniekcji końcówkę cofać tak, aby emulsja szczelnie wypełniła cały otwór.
 
Proces osuszania i zabezpieczenia muru przed podciąganiem kapilarnym rozpoczyna się natychmiast po aplikacji produktu. DRY – TECH wykorzystuje wilgoć znajdującą się w murze do rozprzestrzeniania się a postępujący proces krystalizacji tworzy zaporę dla przepływu wody i umożliwia osuszenie ścian.


 Ostateczny efekt uzyskuje się po około 2-10 tygodni, w zależności od stanu muru, jego grubości i materiału z jakiego jest wykonany. Po wykonaniu aplikacji otrzymujemy izolację poziomą, która nie przepuści wilgoci przez przynajmniej 12 lat.
 
Podczas prac związanych z zapobieganiem zjawisku podciągania kapilarnego należy pamiętać o usunięciu starego zanieczyszczonego przez sól tynku, ponieważ może ona pochłaniać wilgoć z otaczającego środowiska i prowadzić do zawilgacania.

 

 Tabela zużycia emulsji Dry- Tech

 Grubość muru  Głębokość wiercenia  Zużycie na 1 otwór  Zużycie na 10 mb muru  Ilość potrzebnych opakowań 400 ml na 10 mb muru
 12,0 cm  10,0 cm  11,3 ml  900 ml  3
 24,0 cm  21,0 cm  23,7 ml  1800 ml  5
 32,0 cm  32,0 cm  36,2 ml  2900 ml  7
 46,0 cm  43,0 cm  48,6 ml  3900 ml  10

 

 
Zapraszamy do siedziby naszej firmy lub kontaktu telefonicznego w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Zalety DRY -TECH:

 • alternatywa dla systemów z wykorzystaniem żywic epoksydowych
 • iniekcja przy użyciu ogólnie dostępnych pistoletów do mas akrylowych i silikonowych, brak konieczności stosowania specjalistycznych pomp do iniekcji
 • idealny do małych miejscowych napraw
 • Prosta w użyciu, szybka i czysta technologia
 • 100 % wykorzystania materiału
 • Możliwość samodzielnej aplikacji emulsji = niższe koszty

Zachęcamy do zapoznania się

z naszą ofertą. Chętnie służymy

doradztwem.

Chcę otrzymać ofertę